Jaką funkcję pełni biustonosz sportowy?

Jaką funkcję pełni biustonosz sportowy?

Bardotki, push-up, usztywniane… Na rynku bieliźnianym dostępnych jest wiele rodzajów staników. Oprócz rozmiaru czy koloru mamy również do wyboru typ biustonosza, który zwykle dobieramy według jego przeznaczenia. Panie, które uprawiają sport, bardzo chętnie sięgają po staniki sportowe, które świetnie się sprawdzają podczas wykonywania aktywności. Niektóre kobiety lubią je nosić również na co dzień. Jakie funkcje pełni biustonosz sportowy i dlaczego cieszy się dużym zaufaniem wśród pań? 

Ograniczenie ruchu piersi

Szczególnie panie, które natura obdarzyła większym biustem wiedzą, że piersi podczas wysiłku fizycznego poruszają się z dużą częstotliwością i intensywnością. Odczucia z tym związane nie są przyjemne i wprawiają ćwiczącą kobietę w dyskomfort. Dodatkowo z uwagi na budowę piersi, czyli skórę i więzadła Coopera (sieć pasm tkanki łącznej), biust nie jest chroniony przed wysiłkiem, a dodatkowo piersi podczas jego wykonywania ulegają rozciąganiu, tracąc jędrność. Właśnie dlatego kluczowy jest dobór odpowiedniej bielizny. Dobrze dopasowany biustonosz sportowy zapewnia stabilizację piersiom, jednocześnie zapobiegając ich rozciąganiu. Zapewnia również poczucie komfortu, ponieważ ruch piersi jest znacznie mniejszy niż w klasycznym staniku. Dzięki temu każda kobieta może wykonywać taką aktywność, jaką lubi niezależnie od rozmiaru posiadanego biustu. 

Wchłanianie wilgoci i walory estetyczne

Uprawianie sportu wiąże się też z wydzielaniem potu, co również bywa kłopotliwe dla niektórych pań. Biustonosz sportowy wykonany jest z „oddychającego” materiału. Dzięki temu skutecznie wchłania wilgoć, a jednocześnie zapewnia dopływ chłodnego powietrza. Wiele pań decyduje się na noszenie stanika sportowego również na co dzień. Oprócz komfortu noszenia dzięki niemu piersi są wymodelowane i uniesione. Kobiety, które zostały obdarzone przez naturę obfitym biustem, sięgają po niego częściej, ponieważ na co dzień chroni je przed bólem i uczuciem skrępowania, które towarzyszy „skaczącym” piersiom. 

Bieliznę należy dobierać starannie, mając na uwadze rozmiar, rodzaj czy materiał, z którego został wykonany biustonosz czy majtki. Jest ona jednym z ważniejszych elementów garderoby każdej kobiety. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej hurtowni, w której proponujemy wiele różnych modeli i rozmiarów biustonoszy. W naszym sklepie znajdą coś dla siebie panie, które poszukują staników sportowych, push-up czy miękkich biustonoszy.