Jaki rozmiar wybrać przy bieliźnie wyszczuplającej?

Jaki rozmiar wybrać przy bieliźnie wyszczuplającej?

Bielizna wyszczuplająca cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kobiet w różnym wieku. Najczęściej korzystają z niej starsze osoby, panie z nadwagą lub zaraz po porodzie, kiedy sylwetka nie zdążyła jeszcze wrócić do formy sprzed ciąży. Ten rodzaj bielizny jest jednak odpowiedni dla każdego, kto chce poczuć się atrakcyjniej. Dostępna jest ona w różnych wersjach, dlatego na pewno wszyscy znajdą coś odpowiedniego dla siebie. W tym wpisie podpowiadamy, jak dobrać jej rozmiar.

Głównym zadaniem bielizny wyszczuplającej jest poprawa wyglądu. Dzięki niej możliwe jest spłaszczenie brzucha, wysmuklenie ud, a także zaokrąglenie pośladków. Świetnie sprawdza się na wyjątkowe okazje jak np. przyjęcia rodzinne czy kolacje biznesowe. Wśród niej dostępne są m.in. biustonosze, majtki, body oraz halki. Bielizna wyszczuplająca jest wykonywana z wysokiej jakości materiałów, w związku z czym okazuje się wytrzymała i wygodna. Jej dużą zaletę stanowi to, że jest niewidoczna pod ubraniem.

Dopasowanie rozmiaru bielizny wyszczuplającej

Podczas zakupu damskiej bielizny wyszczuplającej najważniejsze jest dobranie właściwego rozmiaru. Nie wolno kupować jej za małej, ponieważ będzie niekorzystnie wyglądała i powodowała dyskomfort. Niektóre panie myślą, że kupienie za małego rozmiaru bielizny jeszcze bardziej wysmukli ich sylwetkę. Nie jest to jednak prawda, gdyż nieodpowiednio dobrane produkty mogą się marszczyć i wrzynać w ciało, powodując większe fałdki oraz nierówności. Z tego powodu tak ważne jest wybranie właściwego rozmiaru bielizny wyszczuplającej. W tym celu zmierz obwód swoich bioder, talii oraz biustu i pod piersiami. Kupuj ją w rozmiarze bielizny noszonej na co dzień.

Noszenie niewłaściwie dobranych majtek czy biustonoszy niekorzystnie wpływa na wygląd. Jednak to nie jedyny problem nieodpowiednio dopasowanej bielizny. Może ona również doprowadzić do niedokrwień różnych części ciała, wzrostu napięcia w jamie brzusznej, a także utrudniać pełny, swobodny oddech. Konsekwencją założenia za ciasnej bielizny często są też omdlenia. Zbyt mały rozmiar majtek, biustonoszy czy innych elementów stroju prowadzi nawet do podrażnień skóry czy wysypek. Nie warto więc na siłę zaniżać swój rozmiar. Jeśli zależy Ci na zdrowiu oraz ładnym wyglądzie, powinnaś zwrócić uwagę na dopasowanie właściwego rozmiaru bielizny. Dzięki temu odpowiednio wymodeluje i wyszczupli ciało.