Rodzaje rajstop damskich

Rodzaje rajstop damskich

Odpowiednie rajstopy to ważny wybór dla każdej kobiety. Najczęściej są one zakładane do eleganckich sukienek lub spódnic, ale mogą być noszone również pod spodnie bądź jako element stylizacji z szortami. Najważniejsze, aby były ładnie dopasowane do figury, a także by zapewniały komfort noszenia. W związku z tym należy wybrać właściwy model. Czy wiesz, jak duże znaczenie ma materiał, z jakiego są wykonane? W poniższym wpisie podpowiadamy, czym się różnią poszczególne rodzaje.

Rajstopy powinny być dopasowane przede wszystkim do potrzeb i stylu noszącej je osoby. Odpowiednio dobrane do sylwetki pięknie się prezentują, podkreślając wszelkie atuty i jednocześnie ukrywając mankamenty. Podczas ich zakupu należy jednak zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Ma on bardzo duże znaczenie, ponieważ wpływa na ich jakość oraz wygląd. Rajstopy wyprodukowane z właściwie dobranych materiałów są miękkie w dotyku i pozwalają skórze oddychać.

Popularne rodzaje rajstop damskich

Do produkcji rajstop damskich wykorzystuje się zarówno materiały naturalne, jak i syntetyczne. Dzięki temu wyróżniają się one delikatnością i są odporne na rozciągania, a także inne uszkodzenia. Zastosowanie włókien syntetycznych sprawia, że rajstopy zyskują elastyczność i lepiej dopasowują się do sylwetki. Ich konstrukcja jest odpowiednio wzmocniona, więc rajstopy są bardzo wytrzymałe.

Kobiety często decydują się na zakup rajstop damskich z lycry. Wykonane są one z elastycznego poliuretanowego włókna syntetycznego, które charakteryzuje się dużą rozciągliwością. Dzięki temu odpowiednio dopasowują się do nóg, sprawiając, że sylwetka świetnie się prezentuje. Ich dużą zaletę stanowi wytrzymałość – rajstopy z lycry mogą być noszone wielokrotnie, ponieważ są odporne na różne uszkodzenia. Produkowane są modele gładkie, a także wzorzyste. Każda kobieta może więc znaleźć odpowiednie dla siebie.

Rzadziej wybierane, ale również cieszące się zainteresowaniem to rajstopy stretch, które powstają z elastycznego materiału. On także wyróżnia się rozciągliwością, ale jest używany do produkcji tańszych wyrobów. Rajstopy z tego materiału nie dopasowują się do nóg tak ładnie, jak elastan. W związku z tym mogą sprawiać wrażenie, że ciągle spadają, przez co trzeba je podciągać. Ich zaletą jest jednak cena – znacznie niższa niż rajstop z lycry.